WARSAW DANCE DEPARTMENT

Warsaw Dance Department stworzyli w 2014 roku
Irad Mazliah i Maja Katarzyna Molska - założyciele FUNDACJI MOVEMENTUM, która jest "organizacją matką" projektu.


ciało

Fascynuje nas relacja ciała z przestrzenią, czasem, społeczeństwem i kulturą. Inspiruje nas ruch, taniec, teatr, psychologia zorientowana na ciało oraz nauki medyczne i społeczne.

niezależne centrum kultury

Tworzymy miejsce oparte na współpracy, które stało się platformą wymiany w zakresie edukacji, kultury i sztuki. Spotkasz tu zawodowych tancerzy, terapeutów, psychologów, artystów i specjalistów z różnych stron świata.

sztuka współczesna i edukacja artystyczna

Współpracujemy z licznymi artystami, organizacjami i instytucjami kultury. Poza ofertą warsztatów i zajęć, organizujemy wykłady, spotkania, dyskusje, spektakle oraz otwarte wydarzenia dla szerokiej publiczności.

MISJA


„Creating an available space. Recognizing body as the key tool to move boarders and expand human comunication.

Committing to community in means of culture and education. Learning the value of creation fueled by the necessity and effort of partnership.

Utilizing the training of contemporary dancers as the core activity in an expanding hive of movement practices.”


Mission: to translate the above into Polish and to place our understanding of our own declaration into our reality, Warsaw, Poland.

ZARZĄD

Irad Mazliah

Fundator, Prezes, Dyrektor artystyczny WDD

Kliknij aby wczytać pełne CV

Rozpoczął karierę taneczną w wieku 25 lat, jako założyciel i partner Sadna Dance School w Hajfie (Izrael) 2000 - profesjonalnego trzyletniego programu szkoleniowego dla tancerzy i performerów. W latach 2010-2012 studiował w Shenkar College of Engineering and Design. W latach 2011-2012 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel-Awiwie, stwarzając twórcze pole do eksperymentów i poszukiwań tanecznych. Jako tancerz i choreograf, Irad pracował z różnymi niezależnymi artystami, zespołami i instytucjami, takimi jak: Emanuel Gat Dance (FR / IL), Klipa Physical Theatre, Noa Dar Dance Group, Anat Danieli, Hana Veissman, Saar Magal ,The Israeli Opera House, Yossi Berg and Oded Graff Dance Theatre, Niv Sheinfeld i Oren Laor Tańca Co., Nava Zukerman Tmuna Theatre Ensemble, Donald Byrd (USA) i Maya Yogel, Komuna // Warszawa, Teatr Cinema. W 2014 roku wraz Mają Katarzyną Molską założył Fundację Movementum oraz Warsaw Dance Department.

Maja Katarzyna Molska

Fundatorka, Wiceprezeska, Dyrektorka zarządzająca WDD

Psychoterapeutka, tłumaczka specjalistyczna z dziedzin medycyny i psychologii, dyrektorka zarządająca Warsaw Dance Department. Pracuje metodami pracy z ciałem (m.in. Dance Movement Therapy, psychosomatyka), wspierając osoby zainteresowane rozwojem osobistym i budowaniem świadomości ciała. Jako psychoterapeutka ma doświadczenie pracy m.in. z osobami po traumie, z młodzieżą w ośrodku wychowawczym, z pacjentami oddziału dziennej opieki psychiatrycznej, z uchodźcami. Aktywnie pracuje też z artystami (muzycy, śpiewacy, tancerze) nad podnoszeniem ich umiejętności zawodowych, dzięki pracy z ciałem. Współzałożycielka Fundacji Movementum, członkini władz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Jusev (Niemcy), Instytutem Terapii Psychosomatycznej, Stowarzyszeniem Artystów Euforis, Fundacją Ciało/Umysł, Polskim Instytutem Psychoterapii Tańcem i Ruchem).

RADA

Wilejka Zagórowska

Członkini Rady Fundacji

Psycholog, psychoterapeutka, koordynatorka projektów, działaczka społeczna, przez wiele lat praktykująca Imprwizację w Kontakcie. Zaangażowana w działania prospołeczne, kulturowe i edukacyjne. Współpracowała m.in. z Fundacją MaMa; Stowarzyszeniem OPTA; aktualnie z Fundacją Ciało Się i Fundacją Movementum oraz Warsaw Dance Departement. Przez wiele lat aktywnie działająca w warszawskim środowisku Kontakt Improwizacji, organizatorka warsztów, ewentów, wydarzeń kulturalnych. Inicjatorka i koordynatorka projektów z Europejskich Funduszów w ramach PO KL m. in.: „Pomóżmy dzieciom budować podstawy”; „Inicjatywa na rzecz wspierania edukacji”, oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Instytutu Muzyki i Tańca. Aktualnie w Warsaw Dance Department koordynuje projekt edukacji tanecznej dla dzieci "Ruchoma Akademia Tańca", realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach Programu Myśl w Ruchu. Wspiera rónież dział artstyczny WDD.

Paweł Bolesław Franczak

Członek Rady Fundacji

filozof, publicysta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Warszawie. Od wielu lat jako dziennikarz pisze o nauce i kulturze, m.in. dla „Polityki”, „Przekroju”, „Wiedzy i Życia”, „Rzeczpospolitej”, „Dwutygodnika”. Zajmuje się też, jako wykonawca i teoretyk śpiewem tradycyjnym i muzyką improwizowaną. Prowadzi bloga F jak Facet. W poprzednim życiu był psem, to pewne.

Eliza Krakówka

Członkini Rady Fundacji

ELIdj'ka, fotografka, menadżerka miłośniczka tańca. Na scenie muzycznej zadebiutowała w 2001 roku. Od tego czasu regularnie gościła na scenach czołowych klubów w kraju i grała w znaczących festiwalach muzyki elektronicznej, w tym Audioriver. Jej kolektywy dj'skie to m.in. Lezbend, DetroitZdrój!, Kobiety Pistolety. Brała czynny udział przy powstawaniu sceny klubowej w Polsce, organizując jako promotor Agencji Koncertowej Amoeba (start w 1998r) ok 300 imprez w całej Polsce, m. in.: najstarsze housowe balangi Love Bomb, a także cykl imprez Dym, Audio Trash, Alfa Beta Cocktail, W Festival na Sopockim Molo, Isle of MTV., zapraszając do współpracy min takich artystów jak : Massive Attack, Morcheeba, Peaches, Faithless, Telepopmusic, DJ Assault, Felix da Housecat, Beastie Boys, Acid Jazz Magic Bus, Jon Carter, Bjork, Telepopmusik, Peaches, Stereo MC's, Michael Mayer, DJ Koze i wiele innych. Od 2006 roku była menadżerką artystyczną klubu 55 w Warszawie, gdzie odebrała 2 razy rzędu nagrodę za najlepszy klub roku 2007 i 2008. Jest matką-współzałożycielką djsko/producenckiego kolektywu detroitZDRóJ!, w którym wraz z bshosą i dr dipem organizowali imprezy ściągając znakomitych artystów z całego świata. Aktualnie gra zarówno solo jak i w kolektywnie "kobiety Pistolety". Jej przygoda z tańcem zaczęła się już jak miała kilka lat - od baletu przez tańce towarzyskie a w późniejszym wieku sporty akrobatyczne. Od 2017 roku współpracuje z Fundacją i z Warsaw Dance Department, gdzie zgłębia wiedzę na temat ciała, samoświadomości i ruchu.

WDD TEAM

Urszula Woszczyńska

junior manager

- menadżer kultury, tancerka, nauczycielka tańca jazzowego oraz gimnastyki artystycznej. Ula ukończyła Uniwersytet Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie na kierunku kulturoznawstwo, specjalność zarządzanie kulturą. To wieloletnia tancerka Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, z którym tańczyła w spektaklach takich jak Symetria, Dziwny jest ten świat, Nasza Klasa w PRL-u, czy Szkło. Była tancerką w widowisku Kolory Nadziei, w którym występowały największe gwiazdy polskiej estrady muzycznej tj. Piotr Cugowski czy Marcin Kołaczkowski, a którego premiera odbyła się w Sali Kongresowej. Razem z LUZem występowała w wielu miastach Polski oraz w innych krajach tj. Japonia, Kanada, Niemcy, Francja oraz Stany Zjednoczone. Jako menadżer kultury swój staż odbywała w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach oraz pracowała przy organizacji wielu przedsięwzięć tanecznych m. in Międzynarodowym Festiwalu Tańca-Teatr Jednego Tancerza. Obecnie Urszula współpracuje z wieloma szkołami tańca w całej Polsce jako instruktor tańca i gimnastyki artystycznej. Stale poszerza swój warsztat taneczny poprzez uczestnictwo w różnych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą.

Agnieszka Sikorska

wolontariuszka

Tancerka i choreograf, nauczycielka tańca współczesnego. W tańcu interesuje ją praca ze świadomością ciała, wyobraźnią i poszukiwaniem nowych form ekspresji. Jej warsztat obejmuje m.in. taniec współczesny, techniki improwizacji, metodę Gaga i inne dziedziny ruchu takie jak joga czy capoeira. Jest Absolwentką kierunku taniec na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi (2012-2015). Przez pół roku studiowała na stypendium na Academy of Performing Arts w Pradze. Uczyła się od najlepszych: Ohada Naharina i tancerzy Teatru Tańca Batsheva, techniki Faldenkreisa od Ivana Wolfa, od Macieja Kuźmińskiego i Iwony Olszowskiej. Była studentką programu tanecznego organizowanego przez Warsaw Dance Department. Bierze czynny udział w życiu tanecznym w Polsce i za granicą. W 2013 roku otrzymała stypendium Ministra Edukacji za wybitne osiągnięcia w sztuce i edukacji. Obecnie współpracuje też z grupą Capoeira w Tęczy, malarzem Bartkiem Kiełbowiczem i zastępcą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego - Beatą Chmielewską.

Małgorzata Siudy

wolontariuszka

Psycholog, tancerka z zamiłowania. W pracy z drugim człowiekiem najbardziej interesuje ją połączenie ‘psyche’ i ‘soma’. Ukończyła Uniwersytet Warszawski na kierunku psychologia ze specjalnością wspieranie rozwoju osobowości. Uczestniczyła w licznych kursach związanych m.in. z Bioenergetyką Alexandra Lowena, pomocą psychologiczna w nurcie Gestalt (Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt), Psychoterapią Tańcem i Ruchem (Instytut IBA) oraz Mindfulness (Wisdom 2.0 w San Francisco).

WŁĄCZ SIĘ!

Chcemy pracować z ludźmi z pasją. Którzy mówią co myślą i mają otwartą głowę. Którzy mają pomysły, jak to, co robimy, zrobić lepiej. Którzy chcą realizować swoje plany i czują, że mamy wspólne wartości i kierunki. Jeśli czujesz, że jest Ci bliskie to co robimy, chcemy Cię poznać!

Uważasz, że może być nam po drodze? Masz pomysł na wspólny projekt? Odezwij się do nas. Działajmy wspólnie!

Nasze studio jest z założenia miejscem wspólnym. Miejscem spotkań, platformą wymiany i komunikacji. Domem inicjatyw. Jeśli chcesz być razem z nami Gospodarzem tej Przestrzeni, jeśli działasz regularnie i chcesz tu mieć swój Dom - odezwij się.

Jeśli czujesz, że to, co robimy jest ważne i warte Twojego wsparcia, możesz pomóc nam wpłacając darowiznę na nasze konto. Pomożesz nam sfinansować kolejne projekty i promować świadomą partycypację w edukacji, kulturze i sztuce!

Fundacja Movementum
ul. Lwowska 17/5B
00-660 Warszawa
05 1140 2004 0000 3302 7557 6738
dopisek: darowizna na cele statutowe